Mit der Nutzung dieser Website erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies verwenden.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV Niedziela zwykła 17.09.2023

 

 1. Z całego serca dziękujemy drogim parafianom za tak liczny udział i wspólną modlitwę w ubiegłą niedzielę w czasie wprowadzenia w urząd proboszcza naszej wspólnoty ks. Damiana Lewińskiego. Bóg zapłać wszystkim za przyniesienie ciasta i wspólne spotkanie przy kawie. Następne wspólne spotkanie przy kawie i cieście będzie 1 października. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę obchodzić będziemy wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

 3. W poniedziałek o godzinie 18.30 zapraszamy na Mszę świętą w intencji rodzin, które przyjmują obraz Matki Bożej z Schönstatt.

 4. W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie naszych drogich seniorów. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 10.00 w kościele św. Anny, a po Mszy świętej spotkanie przy śniadaniu w Domu Katolickim.

 5. Od soboty ropoczynamy w naszej parafii czas Nadzwyczajnych Misji Świętych, które poprowadzi o. Bernard Wulczyński – Paulin. Potrwają one do 1 października. Program Misji jest wyłożony przy wyjściu z kościoła, umieszczony na naszej stronie internetowej i na Facebooku oraz wywieszony w gablotce. Zaplanujmy sobie czas, aby móc wziąć udział w poszczególne dni w Misjach Świętych. To bardzo ważny czas dla naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W najbliższą sobotę 23 września, zapraszamy na dzień wspólnoty Domowego Kościoła. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 11.00. Po Mszy świętej spotkanie w domu katolickim.

 7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy!

 8. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy katechezę przygotowującą do I Komunii świętej. Katechezy odbywają się w Domu Katolickim w dwóch grupach: w poniedziałki i w czwartki o godzinie 16.30. Są jeszcze wolne miejsca w grupie II na zajęcia w czwartki.

 9. Zapraszamy dzieci, które przystąpiły do Komunii świętej w 2023 i 2022 roku na katechezę pokomunijną. Religia dla tych dzieci będzie w czwartki o godzinie 17.30 w Domu Katolickim.

 10. W każdy czwartek w godzinach. 14.00-16.00 w Domu Katolickim będzie otwarty punkt kontaktowy „Willkommen Europa”, w którym będzie udzielana pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, socjalnych i w wypełnianu dokumentów. Pomoc jest bezpłatna.

 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech na rok 2024. Tematem są miejsca pielgrzymkowe w Niemczech, do których pielgrzymuje Polonia. Cena kalendarza 5 EUR. Jest to jednocześnie cegiełka na wsparcie naszego Polonijnego Ośrodka Haus Concordia. Jest także wrześniowy numer „Naszego Słowa”.